بازیافت رنگ های صنعتی

بازنشر از خبرگزاری صدا و سیما :

افتتاح کارخانه تولید رنگ از پسماند لجن های رنگی

کارخانه تولید رنگ از بازیافت پسماند لجن های رنگی در شهرک صنعتی سالاریه ورامین به بهره برداری رسید.

 

به گزارش خبرگزاری صداوسیما ، با افتتاح این واحدتولیدی علاوه براینکه برای 25 نفر شغل ایجاد شد پسماند لجن های رنگ خودروسازی های کشور بازیافت و از تخریب محیط زیست پیشگیری می شود.

مالک این کارخانه در حاشیه بهره برداری ازاین واحد تولیدی گفت: سالانه بیش از چهار هزار تن پسماند واحدهای رنگ کاری صنایع خودروسازی  در اطراف تهران  سوزانده یا به صورت غیر مجاز دفن می شود که تخریب محیط زیست را در پی دارد.

اسفندیار قمی  افزود: با همکاری اساتید دانشگاه و دانشجویان دانشگاههای معتبر پس از آزمایشهای مختلف از این پسماندها ، رنگ های با کیفیت ومحصولات دیگر تولید شد.

وی با اشاره به ثبت اختراع تولید رنگ از بازیافت پسماند لجن های رنگی گفت: هم اکنون با سرمایه گذاری بیش از 20 میلیاردریالی موفق به راه اندازی کارخانه ای در شهرک صنعتی سالاریه ورامین شدیم که هم سه نوع محصول تولید می کند و هم برای 25 نفر شغل ایجاد کرده است.

قمی میزان تولید سالانه از این کارخانه را بیش از 15 هزار تن انواع محصول اعلام کرد و افزود: رنگ ، فسفات منعقد کننده رنگ و ماستیک زیر خودرو سه نوع محصولی هستند که دراینجا تولید می شود.

وی  از بخش های مختلف رنگ کاری صنایع خودروسازی و ساختمانی کشور در خواست کرد از تخلیه لجن های رنگی در محیط زیست خودداری کنند وبه جای آن دراختیار این واحد تولیدی قرار دهند تا محصول با کیفیت از آن تولید شود.

رییس اداره صنعت ، معدن وتجارت ورامین  نیز تاکید کرد شرکتهای بزرگ تولیدی ایران خودرو و سایپا می توانند از ظرفیت چنین واحدی استفاده و همکاری لازم را برای بازیافت پسماندهای رنگ خود و رونق این واحد داشته باشند.

شرکت پارت پیشروگامان به عنوان اولین سایت بازیافت پسماند رنگهای صنعتی ، موفق به ثبت اختراع و تولید محصولات رنگ از پسماند رنگهای صنعتی در استان تهران شده است .

افتتاحیه 1

افتتاحیه 2

افتتاحیه 3

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :